Sposób na nastrojową sypialnię

Sypialnia to bardzo intymne pomieszczenie. Warto zadbać, by komponowała się z wieczornym nastrojem i sprzyjała wypoczynkowi. Sypialnia bowiem to specyficzne pomieszczenie. W niej spędzamy najwięcej czasu w ciągu doby po prostu śpiąc. Z uwagi na to większość osób traktuje własne sypialnie, jak taki pokój przechowalnię i nie przywiązuje wagi do wystroju, bo przecież gości się do własnej strefy intymnej nie wprowadza. Takie podejście jest błędne. Właśnie sypialnia powinna być najbardziej harmonijna w całym domu. Zbyt krzykliwa, albo zimna sypialnia sprawi, ze nasz organizm nie będzie w stanie odpowiednio się zrelaksować i wypocząć. Jak więc stworzyć nastrojową sypialnię? Z pomocą przyjdą na przykład zasłony welurowe do sypialni.

 Budujemy klimat z naszej sypialni

Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Nie potrzeba na to również prawie wcale nakładów finansowych. Wystarczy odrobina umiejętności. Najbardziej efektowne wyniki oczywiście otrzymamy, gdy zaprosimy do pracy dekoratorkę wnętrz. Profesjonalnie wtedy i bez naszego wysiłku nasza sypialnia stanie się prawdziwą oazą spokoju i intymności. Stylistka dobierze właściwe dodatki i nauczy cię jak komponować je, by wywoływały pożądany efekt. Jeśli jednak nie stać cię na taką usługę, bo faktycznie to generuje koszty możesz samodzielnie próbować dopasować sypialnię do swoich potrzeb. Zawsze miej na uwadze komfort i pamiętaj, ze to pomieszczenie ma służyć głównie do odpoczynku. Najważniejsze jest usunięcie odbiornika TV. Nie ma nic gorszego niż mąż oglądający mecz w łóżku, gdy ty próbujesz zasnąć.

Kolejnym elementem do wyniesienia do pokoju dziennego jest komputer czy laptop. Sypialnia to nie miejsce na zabieranie ze sobą pracy. Widok komputera będzie nęcił, by go włączyć i przejrzeć pocztę i cały efekt zostanie zniszczony. Naczelną zasadą jest to, ze pozostają tylko sprzęty niezbędne. Komoda, łóżko, szafa. To wystarczy. Właściwy efekt osiąga się dodatkami. Na podłodze warto rozłożyć pluszowy dywan. Firanki niech będą fantazyjnie upięte. Na komodzie, czy półeczkach warto rozłożyć kilka zdjęć z ważnych dla ciebie momentów. Pomocne będą również świece zapachowe. Takie wnętrze- bardzo proste będzie sprzyjało wypoczynkowi.

Zasłony jak i wiele innych elementów musimy tak dobierać, aby całość tworzyła jednolitą przestrzeń. Dzięki temu będziemy czuli się komfortowo w naszym mieszkaniu. Wielu specjalistów uważa, że strefy mieszkania lub domu powinny w jakiś sposób się ze sobą łączyć. Jedną z najprostszych metod jest łącznie stref kolorami na przykład ścian.