Zasłony welurowe idealne na lato

Wśród niezliczonych możliwości dekoracji okien warto wybrać styl połączony z funkcjonalnością. Zasłony welurowe to niewątpliwy klask wystroju wnętrz. Ale to również praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w nadchodzącym sezonie letnim. Warto już teraz pomyśleć o zasłonięciu najbardziej nasłonecznionych okien, tak aby utrzymać we wnętrzu chłód i przyjemną atmosferę. 

Luksusowo i przytulnie

Aksamitne wykończenie, mięsista faktura i ciężar, który sprawia, że materiał pięknie się układa. To cechy szczególne weluru, po których już na pierwszy rzut oka rozpoznamy tkaninę wysokiej jakości. W dawnych czasach welwetowe zasłony i inne dekoracje z tej tkaniny były wyznacznikami luksusu. Obecnie wciąż odnajdujemy je w eleganckich restauracjach i hotelach. Ale są również elementem budującym przytulny i intymny charakter nowoczesnych wnętrz. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na odrobinie prywatności. Ocieplą minimalistyczne wnętrze. Dzięki bogatemu wyborowi kolorów i faktur idealnie dopasują się do stylu, na którym nam zależy.

Praktyczne zalety weluru

Welur jest materiałem, o który należy dbać, alby odwdzięczył się efektownym wyglądem i trwałością przez lata. Przede wszystkim zanieczyszczenia należy usuwać od razu, zanim wnikną głęboko w strukturę tkaniny. Pranie zasłon welurowych należy przeprowadzać w niezbyt wysokich temperaturach przy użyciu łagodnych detergentów. Jeżeli zasłona wymaga prasowania, najlepiej i najwygodniej użyć parownicy. Raz na jakiś czas należy przeczesać materiał miękką szczotką wraz z kierunkiem włosa. Tkaniny tego typu szybko schną. Ich zaletą jest również to, że długo zachowują swój kolor i nie odkształcają się łatwo. Mogą być zatem inwestycją na lata. Decydując się na tę formę dekoracji okien, mamy pełen wybór wykończenia zasłon, które możemy dostosować do rozwiązań w naszym wnętrzu:

– zasłony na przelotkach o średnicy 4-6 cm

– zasłony na taśmie marszczącej różnej szerokości, przypinane za pomocą “żabek”

– zasłony w wielu standardowych i niestandardowych wymiarach, zazwyczaj możliwe jest ich dopasowanie do potrzeb klienta

Materiał dający cień i ochłodę

Grube i masywne zasłony okazują się być idealnym sposobem na przegrzane i nadmiernie nasłonecznione wnętrza. Welwetowa tkanina posiada bardzo dobre właściwości zaciemniające, skutecznie chroniąc pomieszczenia przed ostrymi promieniami słońca. Dotyczy to również zasłon w jasnych kolorach. Latem, gdy długie wieczory nie sprzyjają zasypianiu, dokładnie zasłonięte okno można znacznie poprawić komfort snu. Tę zaletę docenią zarówno miłośnicy krótkiej drzemki w ciągu dnia, jak i rodzice małych dzieci, które trudno położyć spać. Wybór welwotowych zasłon, zwłaszcza dla południowych okien, to podarowanie sobie intymnego azylu we własnym wnętrzu o każdej porze roku i dnia.